× بستن تبلیغات

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

 سيستم 

آموزشی كانادا سیستم آموزشی کانادا، از تحصیل در زمان پیش دبستانی تا تحصیلات خوب را در بر می‌گیرد . فراگیری و رشد در کانادا به وسیله استان‌ها سازمان می‌شود، و هر استان به طور غیر وابسته در زمینه ارتفاع هر زمان آموزشی و مطالب مورد درس دادن در آن تصمیم میگیرد . 
بیشتر استان‌ها سه دوره آموزشی دارند: 
ابتدایی 
(کلاس اولیه تا هشتم) متوسطه 
(کلاس نهم تا دوازدهم) تحصیلات 
عالی (کالج و دانشگاه) پیش از آغاز عصر ابتدایی، دو سال آمادگی (سنین پنج و شش سالگی) نیز وجود داراست . بیشتر کودکان کلاس اولیه را در حدود سن شش سالگی استارت می‌نمایند . سال تحصیلی از ماه سپتامبر آغاز شده و در ماه جون نقطه پایان می‌پذیرد . 
 
کانادا به برهان کیفیت بالای تحصیلات و برنامه های آموزشی، همواره دانش‌آموزان خارجی را که خواهان ادامه تحصیل درباره‌ی خارج از مرزو بوم خود هستند، به خود جذب کرده است، و در هم اکنون حاضر، اکثری از مدارس مدنی کانادا، دانش‌آموز خارجی هم می‌پذیرند . تقریباً تمام مدرسه های دولتی مختلطند و صرفا کلاس روزمره دارا‌هستند . سیاست‌های قبول دانشجوی خارجی و شهریه مدرسه ها بستگی به تصمیم هر منطقه آموزشی دارااست . 
 
کالج‌ها 
 
کالج‌ها معمولاً دوره‌های فنی و حرفه‌ای، و دوره‌های کاربردی علمی و هنری (طول عصر تا سه سال) با انگیزه آماده‌سازی جوانان برای بازار کار را ارائه میدهند . بخش اعظم داوطلبان علم آموزی در کالج، یا این که فارغ‌التحصیل دبیرستان هستند، و یا این که کسانی که در بخش ساخت یا این که خدمات در جستجوی شغلند . دوره‌های آموزشی در کالج معمولاً با هدف مهارت آموزی، و خیر کسب دانش و دانش، شالوده ریزی می‌شوند؛ بنابراین، در نقطه نهایی تحصیلات کالج، مدرک دانشگاهی به فارغ‌التحصیلان داده نمیشود و آنها دیپلم، گواهینامه‌های فنی-حرفه‌ای، و یا این که در بعضا موارد گواهی فوق دیپلم یا لیسانس دریافت می نمایند . دو مدل از معروف‌ترین کالج‌ها در کانادا، کالج‌های عمومی (Community Colleges) و کالج‌های شغلی (Career Colleges) هستند . 
 
تقریباً ۲۸۰ موسسه یادگرفتن خوب عضو انجمن کالج‌های همگانی کانادا (ACCC) می‌باشند . خصوصیت منحصربه‌فرد به شخص کالج‌های کانادا، دوره‌های آموزشی آن‌هاست که بر مبنا احتیاجات کارفرمایان و برای پاسخ دادن به نیازهای مهارتی و عملی در بازار عمل مدنی و محرمانه تهیه می گردند . کالج‌ها مؤسساتی فراوان پویا هستند که دائماً خویش را با نیازهای آموزشی و مهارت‌های زمینه نیاز جامعه تطبیق می دهند . اکثر کالج‌ها سری هستند، اما جهت مراقبت استاندارد و کیفیت آموزشی، به وسیله دولت استانی چک میشوند . 
 
دانشگاه‌ها 
 
دانشگاه، در مقایسه با کالج، کوشش عمده و برهه زمانی طولانی‌تری می‌خواهد . دانشگاه‌ها مؤسسات آموزش عالی می‌باشند که بر اعتلای دانش و تحقیقات متمرکزند . در دانشگاه‌ها تحصیلات در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، دکترا، و پس از آن ارائه می گردد . 
 
برای ورود به دانشگاه‌های کانادا، امتحان سراسری وجود ندارد؛ هر دانشگاه استانداردهای پذیرش دانشجوی خویش را داراست و صلاحیت هر دانش جو برای قبول را به رخ جداگانه محاسبه مینماید . این مطلب، به دانشگاه‌ها سکو بالایی از استقلال علمی اعطا کرده هست . دانشگاه‌های کانادا به خاطر کیفیت بالای آموزش و تحقیقاتشان، دارنده محبوبیت بین‌المللی هستند، و مدارک دریافتی از دانشگاه‌های کانادا، از حیث اندازه اعتبار نیز جایگاه دانشگاه‌های آمریکا و دیگر کشورهای توسعه یافته می‌باشند . 
 
از آنجا که کانادا دارنده دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسه است، دانشجویان خارجی این انتخاب را دارند که در مؤسسات یادگرفتن خوب انگلیسی گویش یا فرانسه گویش تحصیل نمایند . 
نوشته شده در شنبه 6 بهمن 1397ساعت 9:36 توسط alipour|


آخرين مطالب
» <-PostTitle->

Design By : بست بلاگ